Webinarium: Offshore wind - czy warto wybrać ścieżkę zawodową w morskiej energetyce wiatrowej?

6.03.2023 #Aktualności #Warsztaty

webinarium: Offshore wind - czy warto wybrać ścieżkę zawodową w morskiej energetyce wiatrowej?

Sektor offshore wind to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki. Zapotrzebowanie na nowych, ale już wykwalifikowanych pracowników w najbliższej przyszłości jest szacowane na kilkanaście tysięcy, a w dalszej perspektywie nawet do 60 tysięcy osób. Województwo pomorskie jako region będzie odgrywać kluczową rolę. Szacuje się, że tylko na Pomorzu nowy sektor wykreuje nawet do 30 000 nowych miejsc pracy.

Dlatego zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na bezpłatne zajęcia online, w trakcie których będą mieli okazję poznać proces dokonywania przemyślanych wyborów zawodowych z uwzględnieniem trendów na rynku pracy. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy eksperta, który opowie o kierunkach rozwoju energetyki odnawialnej oraz o znaczeniu ochrony środowiska i klimatu. Zwróci uwagę na pożądane umiejętności i kwalifikacje, które pozwolą młodzieży wpasować się w planowane zapotrzebowanie.

Dlaczego warto

Poprzez spotkanie chcemy zachęcić młodzież do zainteresowania się sektorem morskich farm wiatrowych, który wykorzystuje potencjał polskiego Morza Bałtyckiego i rozwija się u nas coraz szybciej. Jak wspomnieliśmy na początki, to wiąże się z potrzebą przygotowania już dzisiaj młodej wykwalifikowanej kadry pracowników. Zależy nam na tym, aby młodzież rozwijała swoje zainteresowania na każdym etapie edukacji i aby ich wybory były świadome, trafne i zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Otrzymując starannie i rzeczowo przygotowane informacje, zwiększają swoje szanse na złapanie przez nich pomyślnych wiatrów w drodze do zawodowego jutra!

Webinarium jest formą przygotowania do udziału w I Edukacyjnych Targach Kariery EduOffShoreWind, które odbędą się 14-15 marca w AmberExpo - do czego zachęcamy!

Ekspert

Gościem spotkania będzie Krzysztof Tomaszewski z Fundacji OFFSHORE INNOVATION - współorganizatora I Edukacyjnych Targów Kariery EduOffShoreWind

- ekspert w zakresie finansów przedsiębiorstw, restrukturyzacji, inwestycji, budowania kompetencji oraz rekrutacji i zarządzania projektami z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektach głównie przemysłowych. Funkcje w działach rozwoju i strategii oraz finansowych na różnych poziomach korporacji. Prowadzący kompleksowe projekty z interdyscyplinarnymi zespołami. Silne umiejętności interpersonalne - umiejętności komunikacyjne i praca zespołowa.

Koordynator projektów z zakresu zarządzania i nadzoru nad realizacją projektów (edukacja, konsultacje z biznesem i ekspertami, aktywizacja społeczna i obywatelska) oraz uzyskaniem założonych rezultatów, tworzeniem relacji i koordynacją współpracy z interesariuszami z sektora biznesu, konsultacjami i kooperacją ze związkami zawodowymi, miastem Częstochowa, Gdańsk i Gdynia, koordynator działań komunikacyjnych, przemówień i szkoleń na licznych konferencjach i spotkaniach. Podczas przejęcia jednej ze stoczni w Polsce odpowiadał za współpracę ze wszystkimi interesariuszami tego Projektu.

Moderatorkami będą doradczynie zawodowe z Centrum: Katarzyna Burda-Kosałka i Sylwia Zalewska.

Kiedy

Webinarium odbędzie się 9 marca 2023 r., godz. 10:00-10:30.

Zapisy

Zgłoszenia uczniów powinien dokonać nauczyciel, aby to zrobić wystarczy wysłać mail z informacją o liczbie zainteresowanych uczniów na WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Link do transmisji wyślemy po zakończeniu zapisów. Uczniowie będą mogli łączyć się indywidualnie lub grupowo np. w sali.

 

do góry