Deklaracja dostępności

Gdański Urząd Pracy - Centrum Rozwoju Talentów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gdański Urząd Pracy - Centrum Rozwoju Talentów .
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem:

  • wybrane filmy nie posiadają transkrypcji tekstowych, zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • wybrane pliki do pobrania nie są całkowicie dostępne,
  • na podstronie "Oferta dla szkół" znajduje się link do zewnętrznego formularza Google Forms. Formularze te mogą nie spełniać w pełni wymagań dostępności cyfrowej, np. brak jednoznacznych powiązań etykiet z polami formularza, ograniczona nawigacja za pomocą klawiatury oraz niepełna obsługa czytników ekranu.
  • niektóre zdjęcia mogą nie posiadać opisów alternatywnych;
  • w deklaracji nie zastosowano wymaganych identyfikatorów HTML zgodnych z tabelą referencyjną dla deklaracji dostępności. Może to wpływać na możliwość jednoznacznego identyfikowania sekcji deklaracji przez technologie asystujące.

Treści nieobjęte przepisami:

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego,
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.

Nadmierne koszty:

  • wirtualny spacer nie jest w pełni dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty. 

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej

  • Struktura HTML strony uniemożliwia dodanie wymaganych identyfikatorów bez wprowadzenia istotnych zmian w kodzie źródłowym. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem problemu, a aktualizacja zostanie wdrożona w najbliższym możliwym terminie;
  • Na bieżąco pracujemy nad dodawaniem opisów alternatywnych (alt) do zdjęć na stronie, aby zapewnić ich dostępność dla użytkowników korzystających z czytników ekranu.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-31

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-07-14
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl S.C.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

W ramach strony dostępne jest również menu wspomagające dostępność cyfrową, uruchamiane w pierwszej kolejności pod klawiszem tabulacji (Tabulator) po odświeżeniu strony. Pozwala na szybkie przejście do następujących sekcji strony:

  • Przejdź do głównego menu (Skrót klawiaturowy: ALT + 0)
  • Przejdź do treści (Skrót klawiaturowy: ALT + 1)
  • Przejdź do mapy strony (Skrót klawiaturowy: ALT + 2)
  • Uruchomienie panelu WCAG (Skrót klawiaturowy: ALT + 3)
  • Przejdź do wyszukiwarki (Skrót klawiaturowy: ALT + 4)

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Monika Artowska-Janowska, monika.artowska@centrumtalentow.pl.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 58 500 56 30. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Masz prawo złożyć żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

W żądaniu napisz:

  • swoje imię i nazwisko
  • swoje dane kontaktowe
  • dokładny adres podstrony, na której jest niedostępny cyfrowo element
  • opis problemu i sposób jego rozwiązania, który byłby dla Ciebie najlepszy.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu.

Jeżeli nasz sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny będą według Ciebie niewłaściwe, masz prawo złożyć skargę.

Skargę możesz złożyć:

  • pocztą na adres: Gdański Urząd Pracy ul. Lastadia 41, 80-880 Gdańsk lub osobiście w kancelarii GUP.
  • e-mailowo: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Centrum Rozwoju Talentów

al. Grunwaldzka 472d, 80-309 Gdańsk

Centrum Rozwoju Talentów mieści się w kompleksie biznesowym Olivia Centre w budynku Olivia Six, przy al. Grunwaldzkiej 472d, 80-309 Gdańsk. Budynek, w którym znajduje się siedziba Centrum Rozwoju Talentów jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Wejście do Centrum Rozwoju Talentów jest na parterze, bezpośrednio od strony patio i na tym samym poziomie co poziom parkingu, drzwi nie otwierają się automatycznie. Wszystkie pomieszczenia Centrum znajdują się na parterze i nie mają barier architektonicznych. Centrum nie dysponuje pochylniami, platformami. Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na terenie parkingów Olivia Centre i są specjalnie oznakowane. Do Centrum i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Centrum jest wyraźnie oznakowane, w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Recepcja znajduje się na wprost głównego wejścia za szklanymi drzwiami

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Centrum Rozwoju Talentów jest jednostką organizacyjną Gdańskiego Urzędu Pracy, który zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego.

Tłumacz języka migowego

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017 r. poz. 1824) Gdański Urząd Pracy informuje o usługach pozwalających na komunikowanie się z tutejszym Urzędem osób doświadczonych trwale lub okresowo trudnościami w komunikowaniu się, zwanych w ustawie „osobami uprawnionymi" poprzez korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie faksów.

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127 , poz. 721 i Nr 171 , poz. 1016).

Gdański Urząd Pracy informuje, że klienci, o których mowa w ustawie o języku migowym i innych środkach komunikowania się, zgłaszający chęć skorzystania z usług Gdańskiego Urzędu Pracy powinni:

  • zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze wcześniej, (z wyłączeniem sytuacji nagłych) do Działu Organizacji i Informatyki Gdańskiego Urzędu Pracy, ul. Lastadia 41, bądź telefonicznie pod nr: 58 743-13-61, faxem 58 743-13-01 lub elektronicznie na adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
  • wskazać metody komunikowania się tj.:
    • polski język migowy (PJM),
    • system językowo-migowy (SJM),
    • sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).

Tłumacz PJM w ramach serwisu Zielona LiniaTłumacz PJM w ramach serwisu Zielona Linia

Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia we współpracy z Komendą Główną Ochotniczych Hufców Pracy 1 sierpnia 2022 r. uruchomi nową usługę umożliwiającą osobom głuchym i niedosłyszącym pozyskiwanie informacji o rynku pracy oraz działalności urzędów pracy. Będzie ona dostępna na stronie www.zielonalinia.gov.pl/zl-migowy, za pośrednictwem platformy do rozmów wideo MS Teams. Nowy kanał komunikacji obsługiwany będzie przez konsultanta posługującego się Polskim Językiem Migowym i działać będzie w dwóch wariantach.

Pierwszy z nich to bezpośrednia wideo rozmowa przez Internet osoby głuchej lub niedosłyszącej z konsultantem Zielonej Linii. Druga wariant zakłada skorzystanie z usługi tłumaczenia na język migowy przez pracownika dowolnego urzędu pracy, który podczas obsługi klienta głuchego lub niedosłyszącego będzie mógł połączyć się poprzez Internet z konsultantem Zielonej Linii posługującym się PJM.

  • Informacja o działalności Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy w Polskim Języku Migowym (https://www.centrumtalentow.pl/kontakt/tlumacz-jezyka-migowego).
  • Raport z zapewnienia dostępności podmiotu publicznego.

Budynek nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną.

do góry