Tydzień Zawodowca 2023 w Centrum Rozwoju Talentów: Wykorzystaj energię swoich talentów!

13.03.2023 #Aktualności #Warsztaty

Tydzień zawodowca w Centrum Rozwoju Talentów: Wykorzystaj energię swoich talentów.

Gdański Tydzień Zawodowca to już u nas tradycja! Jak co roku bierzemy w nim udział i mamy coś zarówno dla ósmoklasistek i ósmoklasistów, jak i ich rodziców. Tym razem działamy pod hasłem: Wykorzystaj ENERGIĘ swoich TALENTÓW.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

Poznaj się z branżą przyszłości: Offshore wind - czy warto wybrać ścieżkę zawodową w morskiej energetyce wiatrowej?

28 marca (wtorek), godz. 10:00-11:00

Sektor offshore wind to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki. Zapotrzebowanie na nowych, wykwalifikowanych pracowników w najbliższej przyszłości będzie rosło.

Dlatego zapraszamy uczniów i uczennice klas ósmych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, na spotkanie, w trakcie którego będą mieli okazję poznać ścieżki rozwoju w przyszłościowej branży. Do udziału w spotkaniu zaproszono eksperta, który opowie o kierunkach rozwoju energetyki odnawialnej oraz o znaczeniu ochrony środowiska i klimatu.  Zwróci uwagę na pożądane umiejętności i kwalifikacje, które pozwolą młodzieży wpasować się w planowane zapotrzebowanie.

Zależy nam na tym, aby młodzież rozwijała swoje zainteresowania na każdym etapie edukacji i aby ich wybory były świadome, trafne i zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Otrzymując starannie i rzeczowo przygotowane informacje, zwiększają swoje szanse na złapanie przez nich pomyślnych wiatrów w drodze do zawodowego jutra!

Spotkanie odbędzie się w Centrum rozwoju Talentów. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia może dokonać nauczyciel. Ważne! Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 30 zainteresowanych tematem uczniów - zgłoszenie wraz z liczbą osób należy wysłać na WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Warsztaty dla ósmoklasistów i ósmoklasistek: Muszę wybrać szkołę, tylko jaką?

29 marca (środa), godz. 16:00-18:00

Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Jaki profil, jaki zawód? Wybór szkoły i klasy to ważna i wcale nie taka łatwa decyzja. Dlatego Centrum Rozwoju Talentów przychodzi z pomocą i zaprasza na warsztaty tych, którzy jeszcze nie wiedzą, w jakim kierunku pójść. Uczestnicy otrzymają wiedzę o możliwościach edukacyjnych - rodzajach szkół i rekrutacji.  Dowiedzą się, co jest ważne i co brać pod uwagę przy wyborze. Nie zapomniano też o podkreśleniu mocnych stron i talentów. Młodzież otrzyma pigułkę ważnych informacji, którą muszą posiadać przed podjęciem decyzji o dalszym kształceniu.

Warsztaty skierowane są do uczniów i uczennic klas ósmych. Rejestracji oraz zapisu musi dokonać rodzic lub opiekun prawny. Ważne: zapraszamy osoby, które nie uczestniczyły już w zajęciach grupowych z klasą w Centrum Rozwoju Talentów, ze względu na powtórzenie treści. Link do zapisów na naszej stronie.

Webinarium dla rodziców: Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć?

30 marca (czwartek), godz. 16:30-17:30

To spotkanie skierowane do rodziców i opiekunów, które ma na celu dostarczenie im wiedzy, dotyczącej wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Otrzymają oni niezbędne informacje, które pozwolą pomóc ósmoklasistom i ósmoklasistkom zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji.

Podczas webinarium:

  • poruszymy zagadnienia emocji dziecka oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
  • porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
  • omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
  • przedstawimy ścieżki rozwoju po szkole ponadpodstawowej.

Webinarium poprowadzą doradczynie zawodowe Centrum: Beata Butkiewicz i Milena Chomik.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji - link do zapisówLink do spotkania zostanie wysłany co najmniej godzinę przed wydarzeniem. W przypadku braku maila prosimy o sprawdzenie folderu SPAM lub kontakt z nami.

Będziemy również na Gdańskich Targach Szkół Ponadpodstawowych w AmberEXPO

1 kwietnia (sobota), godz. 10:00-15:00

Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców/opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Swoją ofertę zaprezentuje 15 szkół zawodowych: techników i branżowych szkół I stopnia i 19 szkół ogólnokształcących.

Ponadto w specjalnej strefie będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi i mentorami. W przestrzeniach targów będzie się znajdowało stoisko poświęcone zasadom tegorocznej rekrutacji przygotowane przez przedstawicieli Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W programie także debata i gala konkursu Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich z zawodach - EuroSkills Gdańsk 2023 a także zajrzeć do wnętrza Mobilnego Centrum Edukacyjnego - nowoczesnej przestrzeń dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami.

Program Miasta Gdańska

Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia gdańskiej platformy edukacyjnej, gdzie Miasto Gdańsk przedstawia harmonogram wszystkich wydarzeń w ramach Gdańskiego Tygodnia Zawodowca. Oprócz naszych wydarzeń, są to między innymi:

  • debata z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych na temat wyzwań związanych z wyborem nowej ścieżki kształcenia - szanse i zagrożenia oraz wykład inauguracyjny „Sztuczna inteligencja i zawody przyszłości a wybór ścieżki edukacyjnej”,
  • harmonogram dni otwartych w gdańskich szkołach zawodowych,
  • spotkanie wszystkich Ponadpodstawowych Szkół Morskich i Żeglugi Śródlądowej (Morskich Jednostek Edukacyjnych).

 

Podobne wiadomości:

Rusza EDUMAPA - nasz nowy serwis o edukacji!
15.03.2024

Rusza EDUMAPA - nasz nowy serwis o edukacji!

Wybraliśmy "Ambasady Talentów". Relacja z uroczystości nadania tytułów.
11.01.2023

Wybraliśmy "Ambasady Talentów". Relacja z uroczystości nadania tytułów.

Oferta warsztatów dla uczniów na rok szkolny 2022/23 - zapraszamy!
22.08.2022

Oferta warsztatów dla uczniów na rok szkolny 2022/23 - zapraszamy!

Gdański Tydzień Zawodowca z Centrum Rozwoju Talentów
23.02.2022

Gdański Tydzień Zawodowca z Centrum Rozwoju Talentów

do góry