Warsztaty dla uczniów – rok szkolny 2020/2021

AktualnościBądź na bieżąco
14.10.2020 #Warsztaty

W tym roku szkolnym zrealizowanie oferty warsztatów jest dla nas dużo trudniejsze niż dotychczas, ale mamy nadzieję, że możliwe! Dlatego przygotowaliśmy po dwie propozycje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Skupiamy się na uczniach ostatnich klas – to oni mają najmniej czasu na zaplanowanie swojej dalszej ścieżki edukacyjnej i właśnie dlatego są dla nas priorytetem.

Tematy warsztatów

szkoły podstawowe

  • Wybór zawodu krok po kroku – uczniowie zbadają preferencje zawodowe oraz poznają możliwości edukacyjne po ukończeniu szkoły podstawowej.
  • Zaloguj się na siebie w nowej rzeczywistości – uczniowie poznają kompetencje niezbędne w sytuacji zmian oraz uświadomią sobie znaczenie wpływu posiadanych talentów w sytuacjach nieprzewidywalnych.

szkoły ponadpodstawowe

  • Nauka czy praca? – uczniowie zbadają preferencje zawodowe, poznają ofertę edukacyjną po szkole ponadpodstawowej, zgłębią aktualny rynek pracy oraz dowiedzą się, jak szukać zatrudnienia.
  • Mam to! Moje profesjonalne CV (Tylko ONLINE) – uczniowie dowiedzą się, jak zrobić wyróżniające się CV i poznają najlepsze (darmowe!) kreatory i narzędzia do jego tworzenia. Dodatkowo uzyskają możliwość skonsultowania efektów swojej pracy nad dokumentami w formie online. (WAŻNE: W trakcie warsztatu każdy uczeń powinien mieć dostęp do komputera lub smartphona połączonego z internetem)

Jak zrealizujemy warsztaty

W tym roku dajemy do wyboru trzy możliwości trybu, w jakim możemy zrealizować warsztaty:

  • stacjonarnie w Centrum Rozwoju Talentów – z podziałem na grupy,
  • stacjonarnie w szkole (na terenie Gdańska) – doradca przeprowadza warsztaty w szkole, która odpowiada za zapewnienie odpowiednich warunków,
  • online – łączymy się z klasą zdalnie.

Jak się zapisać

Należy wypełnić i wysłać do nas formularz zgłoszeniowy.

Terminy realizacji warsztatów zostaną ustalone w bezpośrednim kontakcie z osobą wyznaczoną do współpracy oraz będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Wskazane przez szkołę zapotrzebowanie nie jest jednoznaczne z jego realizacją. Jest to zależne przede wszystkim od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, możliwości kadrowych, przestrzennych oraz ilości wszystkich zgłoszeń.

Oferta można również pobrać w zakładce Materiały do pobrania.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego – 58 500 56 30 lub mailowego WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

do góry