Poznaj interaktywny informator zawodowy!

23.04.2019 #Artykuły

Stoisz przed wyborem szkoły lub uczelni? A może jesteś rodzicem, który chce pomóc swojemu dziecku w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej? Potrzebujesz przekrojowej informacji o trójmiejskich szkołach i uczelniach w jednym miejscu? Poznaj interaktywny informator zawodowy! Znajdziesz tutaj gdańskie szkoły ponadgimnazjalne, z podziałem na licea, technika i szkoły branżowe, a także ofertę wszystkich szkół wyższych z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wybór nowej szkoły nigdy nie był łatwiejszy!<!--more-->

Skąd pomysł na informator zawodowy?

Wiemy jak ważne jest świadome zaprojektowanie przyszłej kariery edukacyjnej, dlatego postanowiliśmy stworzyć interaktywny informator zawodowy. Narzędzie, dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce informator zawodowy. Zaprojektowaliśmy go tak, abyś przy wykorzystaniu odpowiednich filtrów, dostał pakiet indywidualnie dobranych informacji, niezbędnych przy podjęciu tej ważnej, życiowej decyzji.

Kto może z niego korzystać?

Interaktywny informator zawodowy docelowo jest przeznaczony dla uczniów stających przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także dla maturzystów, chcących kształcić się dalej na uczelniach wyższych. Niemniej, w praktyce, z informatora może skorzystać każda osoba szukająca informacji dotyczących gdańskich szkół i trójmiejskich uczelni.

Jak działa?

Informator zawodowy składa się z dwóch zasadniczych części – modułu szkół ponadgimnazjalnych oraz studiów. Po wybraniu typu szkoły, możesz spersonalizować wyniki wyszukiwania, w oparciu o Twoje mocne strony i zagadnienia, które lubisz. Do wyboru masz kilkanaście bloków tematycznych. Po zaznaczeniu interesujących Cię opcji, nasze narzędzie pokaże Ci wszystkie dostępne szkoły lub uczelnie, spełniające Twoje kryteria.  Dodatkowo, w przypadku szkół ponadgimnazjalnych możesz filtrować wyniki wyszukiwania także za pomocą języka i typu szkoły. W przypadku uczelni zobaczysz interesujące Cię kierunki, z dokładnym opisem przebiegu rekrutacji. Znajdziesz także informacje o możliwościach zatrudnienia i dalszego rozwoju.

Pamiętaj, żeby przed złożeniem dokumentów sprawdzić niezbędne informacje także bezpośrednio na stronie szkoły lub uczelni.

Wciąż nie jesteś pewny swojego wyboru?

Wiemy, że decyzja o wyborze szkoły czy studiów nie jest łatwa. Nie każdy ma gotowy plan na to, co robić dalej. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Doradca zawodowy pomoże Ci zaprojektować przyszłą ścieżkę edukacyjną w oparciu o Twoje mocne strony i talenty, z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb rynku pracy. Umów się do nas na indywidualne, bezpłatne spotkanie. Możesz to zrobić przez kalendarz wizyt.

W Centrum dostaniesz także bezpłatne przewodniki wydane przez Urząd Miasta Gdańska na rok 2019/2020 – „Szkoła i przedszkole współpracy. Partnerstwo dla rozwoju”, w którym dowiesz się wszystkiego o reformie edukacyjnej przez pryzmat gdańskich placówek oświatowych oraz „Gdańskie szkoły średnie” z listami szkół w podziale na szkoły branżowe i technika oraz licea ogólnokształcące. Przyjrzyjcie się dokładnie – tam też znajdziecie ofertę Centrum Rozwoju Talentów!

Przewodniki  miejskie po gdańskich szkołach

Podobne wiadomości:

Spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym - dlaczego warto?
20.09.2021

Spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym - dlaczego warto?

Warsztaty dla uczniów na rok szkolny 2021/2022
24.08.2021

Warsztaty dla uczniów na rok szkolny 2021/2022

Pracownia "Eksperymentuj z Gardnerem" - nasz nowy projekt!
10.10.2019

Pracownia "Eksperymentuj z Gardnerem" - nasz nowy projekt!

Mapa Karier - narzędzie wspierające doradztwo zawodowe w szkole
15.03.2019

Mapa Karier - narzędzie wspierające doradztwo zawodowe w szkole

Czy humanista może być dobrym programistą?
11.09.2018

Czy humanista może być dobrym programistą?

do góry