Edukowanie w świecie VUCA - panel dyskusyjny

20.09.2021 #Aktualności #Warsztaty

Podobno jedyną pewną rzeczą na świecie jest zmiana, dlatego zapraszamy na piąty z cyklu panel z ekspertami na temat transformacji VUCA, czyli o zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym świecie.

Podczas cyklu poruszamy tematy związane z edukacją, rekrutacją oraz rynkiem pracy. Podejmujemy dyskusję na temat tego, czy ciągła zmienność musi być zawsze niekorzystna i wzbudzająca negatywne emocje, czy - z drugiej strony - może być pozytywnym wyzwaniem. Zastanawiamy się, jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji i jak dodatkowo obrócić ją na swoją korzyść.

Edukowanie w świecie VUCA - panel dyskusyjny

Edukowanie w świecie VUCA

Podczas piątego panelu weźmiemy pod lupę system szkolny. Poruszymy temat podążania za światem VUCA przez nauczycieli przedmiotowych. Zastanowimy się, czy szkoła pomaga młodzieży zrozumieć świat VUCA i uczy na niego reagować. Spotkanie skierowane jest do wszystkich osób ze świata edukacji - dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych, a także rodziców oraz uczniów.

Do udziału w spotkaniu w roli panelistek zaprosiliśmy doświadczone nauczycielki, dla których podążanie za potrzebami zmian w szkole, jak i za potrzebami uczniów jest priorytetem.

Panelistki:

Anna Konarzewska - niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka i polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Należy do społeczności Superbelfrów RP oraz jest Ambasadorką Wiosny Edukacji.
Blogerka „Być nauczycielem…” - strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie- od Ameryki, przez Europę po Azję.
Autorka książki „Być (nie)zwykłym wychowawcą”, w której dzieli się wiedzą z budowania autorytetu współczesnego nauczyciela oraz pomysłami na (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacja została opatrzona patronatem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, w ramach którego prowadzi warsztaty dla nauczycieli, dzieląc się swoją wiedzą, motywacją i doświadczeniem.
Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem.
0d 2020 roku należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych nauczycieli z całego świata.
Uczy przez zachwyt, prowokację, refleksję i działanie, łącząc w ten sposób dydaktykę języka polskiego z wychowaniem i przygotowaniem uczniów do życia. Poza nauczaniem, dzieli z uczniami swoje pasje teatralne. Jej szkolny zespół teatralny „Makabra” zdobył kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką i Nadbałtyckim Centrum Kultury, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Ewa Krzysiak - doradca zawodowy, trener kompetencji miękkich oddający się swojej pracy, która jednocześnie jest pasją. Pedagog z zamiłowaniem do długich rozmów przy kubku gorącej czekolady. Otwartość i bezinteresowną pomoc łączy z miłością do młodych ludzi, którym pomaga odkrywać ich talenty.

Wulkan energii i pomysłów. Z szybkością światła przemieszcza się między gdańskimi szkołami w których pracuje z pasją.

Talenty według Gallupa: maksymalista, rozwijanie innych, indywidualizacja, empatia, osiąganie.

Kiedy

Panel odbędzie się 4 pażdziernika w godz. 16:00-17:00 w formie online. 

Zapisy

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pomocą portalu evenea - link do rejestracji

Link do platformy zoom.pl, dzięki któremu będzie można dołączyć do spotkania, otrzymają Państwo na adres mailowy podany przy rejestracji, co najmniej godzinę przed planowaną datą spotkania, w innym przypadku prosimy o kontakt na WYŚLIJ WIADOMOŚĆ 

Zobacz pełną ofertę wydarzeń organizowanych przez Centrum w najbliższym czasie!

do góry