Maciej Florek - o swoim talencie!

7.11.2019 #Relacje

W środę,  30 października 2019 roku, w ramach cyklicznego wydarzenia Talent w roli głównej, odbyło się w naszym Centrum spotkanie, którego gościem był Maciej Florek, znany pod pseudonimem Gleba - tancerz, choreograf i zwycięzca I edycji programu You Can Dance - Po Prostu Tańcz, a później jego juror.

Czego się dowiedzieliśmy?

Maciej zaczął od tego, jak wyglądała jego ścieżka edukacyjna. Wspominał, że rzadko chodził do szkoły, ponieważ zawsze wybierał pasję i to nad nią spędzał większość czasu. Na szczęście trafił na wyrozumiałych nauczycieli, którzy byli pobłażliwi wobec jego indywidualności. Ukończył studia ekonomiczne, ponieważ - jak mówi - nie było wówczas szkoły tańca. Już wtedy nauczył się, że 30% wysiłku to 70% efektu.

Opowiedział o swojej pasji do tańca. Kiedy ją odkrył, jak motywował się do dalszych ćwiczeń i rozwoju. Podkreślał, że przede wszystkim motywuje go endorfina - hormon szczęścia, chemia związana z organizmem. Jednocześnie podkreślał, że sukces to 99% ciężkiej pracy - do czego potrzebny jest nie jeden talent!

Maciej Florek z uczestnikami wydarzenia Talent w Roli Głównej

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie tancerza. Jak intensywny jest dzień, kiedy przygotowuje choreografię do spektaklu teatralnego. Gleba, na początku kariery tańczył dla siebie, dziś jest inaczej. Podkreślał, jak ważna jest dla niego publiczność: Frajdą jest spotykać się z widzami.

Początkowo spotkanie miało charakter wywiadu, podczas którego Maciej mógł swobodnie opowiedzieć uczestnikom o swojej historii, poszukiwaniu siebie, swoich predyspozycjach i pasji. Wielokrotnie motywował młodych ludzi do działania i realizacji swoich marzeń. Mówił o sobie, że jest kolekcjonerem umiejętności. Uwielbia nie tylko tańczyć - żegluje, biega, zbiera grzyby. Zawsze stara się aktywnie spędzać czas. Jakiś czas temu przebiegł maraton - żeby doświadczyć czegoś nowego, pokonać kolejne granice. Po przekroczeniu mety, poczuł się tak, jakby wygrał w fizjologicznego totka. Podkreśla, że jego baterie się nie kończą, a im więcej z siebie daje, tym bardziej są one naładowane. Jest ambasadorem wielu kampanii społecznych m.in. Młodość bez procentów czy Nie spal się na starcie, co podkreślał kilkukrotnie podczas spotkania.

Młoda publiczność chętnie korzystała z możliwości zadawania pytań. Byli ciekawi, jakie są dalsze plany naszego gościa i powody, dla których część jego pomysłów pozostaje wciąż niezrealizowana. Nie wypuścilibyśmy Macieja bez małego pokazu umiejętności. Przedstawił krótki układ, podczas którego nie mogło zabraknąć charakterystycznej „gleby”, co wzbudziło uznanie publiczności. Na koniec była możliwość indywidualnej rozmowy i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie!

Maciej Florek z zespołem Centrum Rozwoju Talentów

autorka: Urszula Stachowiak

do góry