Hello Talent - zapraszamy na tydzień pełen warsztatów

21.05.2024 #Aktualności #Warsztaty

Tydzień Hello Talent 3-7 czerwca 2024

Czerwiec to miesiąc naszych urodzin - mamy już 8 lat! - i zaczynamy go wyjątkowo, bo od tygodnia pod hasłem Hello Talent! W dniach 3-7 czerwca zapraszamy Was do wspólnego odkrywana swoich talentów, przygotowaliśmy coś dla tych młodszych i tych nieco starszych.

Eksperymentuj z Gardnerem

Kiedy: 3 czerwca w godz. 9:00-12:00

Dla kogo: klasa 7 (zapisu dokonuje nauczyciel)

Pracownia, w której sprawdzisz swoje indywidualne zasoby i umiejętności. Składa się z ośmiu - specjalnie przygotowanych stacji, dzięki którym uczniowie empirycznie zmierzą się z zadaniami, badającymi poziomy poszczególnych inteligencji. Projekt zakłada, że uczestnik sprawdzi siebie zarówno w praktyce, jak i teorii. Świadomość swoich rzeczywistych zdolności pozwoli na dalszy rozwój, a w konsekwencji przełoży się na dalsze wybory edukacyjne i zawodowe!

Warsztaty dla uczniów skierowane są do całych klas, grupę umawia nauczyciel. Zapisy mailowe: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Kreatywność w kulturze - jak to działa?

Kiedy: 4 czerwca w godz. 9:30-11:00 

Dla kogo: 2-3 klasa liceum o profilu artystycznym (zapisu dokonuje nauczyciel)

Czy kreatywność to przycisk, który można włączyć w wybranym momencie? Czy może wymaga ona trochę więcej pracy i specjalnych okoliczności? Na zajęciach postaramy się odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, bazując na ofercie kulturalnej różnych jednostek działających w Trójmieście. Uczestnicy spotkań poznają przykłady wydarzeń wykraczających poza zwykłą, codzienną działalność jednostek. 

Zajęcia prowadzone będą w formie dyskusji, na podstawie której grupa (podzielona na dwie lub trzy mniejsze, w zależności od liczby uczestników) wybierze konkretny rodzaj działalności i stworzy przykładowy scenariusz wydarzenia (łącznie z kosztorysem). W ostatniej części spotkania omówimy opracowane scenariusze, omawiając potencjalne problemy, możliwości i ewentualne zmiany.

Zajęcia poprowadzi Marcin Wiktor z Biblioteki Sopockiej.

Warsztaty dla uczniów skierowane są do całych klas, grupę umawia nauczyciel. Zapisy mailowe: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

TalentRoom - sprawdź się w działaniu

Dwa terminy: 

  • 5 czerwca w godz. 15:00-17:30
  • 7 czerwca w godz. 12:00-14:30

Dla kogo: osoby pełnoletnie

TalentRoom to warsztaty, podczas których każdy ma co robić, a im więcej zaangażowania, tym lepsza zabawa i większa szansa na wykonanie zadania. Przydają się umiejętności analityczne, kreatywność, spostrzegawczość czy kojarzenie faktów. Aby wykonać zadanie uczestnicy muszą rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte rekwizyty i sekretne schowki, a także rozszyfrować wiadomości, znaleźć klucze i kody. Skazani na współpracę i swoje kompetencje!

Ciemność i zagadki to jednak nie wszystko. Cały proces przebiega w trzech etapach. Na początek krótkie warsztaty z zakresu kompetencji. Następnie uczestnicy zostają zamknięci w pokoju - TalentRoomie, gdzie podczas rozwiązywania szeregu zagadek, sprawdzających ich umiejętności, będą obserwowani przez doradczynię zawodową. Na koniec ponownie spotkają się w sali warsztatowej, aby omówić wyniki swojej pracy.Każdy uczestnik zabawy otrzyma informację zwrotną dotyczącą tego, jak współpracuje z grupą oraz jaką rolę przyjął podczas wykonywania zadań. Dowie się, w czym się sprawdza i jakie kompetencje są kluczowe przy wykonywaniu poszczególnych etapów. Dodatkowo może otrzymać informacje na co zwrócić uwagę w przypadku rekrutacji, przy użyciu podobnych narzędzi.

Zapisz się poprzez nasz kalendarz wydarzeń.

Office game

Kiedy: 6 czerwca w godz: 9:30-12:30

Dla kogo: 2-3 klasa liceum o profilu geograficznym (zapisu dokonuje nauczyciel)

To forma gry miejskiej, czyli interaktywnej formy rozrywki i edukacji, która łączy elementy gry z odkrywaniem oliwskiej przestrzeni biznesowej w Olivia Centre. Uczestnicy biorą udział w fabularnej przygodzie, poruszając się po wyznaczonej trasie, tj. firmach, pracodawcach, centrach rekreacyjnych, wykonując zadania i rozwiązując zagadki.

Głównym celem gry jest przygotowanie młodzieży do podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych podczas poznawania środowiska zawodowego oraz integracja uczestników i wspólne spędzanie czasu. Udział w grze sprzyja umiejętności pracy w grupie oraz rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych i organizacyjnych. Dostarczy także dużo emocji i zabawy, łącząc elementy przygody, rywalizacji i odkrywania nowych miejsc.

Uczestnicy dostaną mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które muszą odwiedzić. W każdym punkcie czekają na nich kolejne zadania do wykonania, a wszystko to w określonym czasie ok. 3 godzin, pod okiem doradców zawodowych z Centrum Rozwoju Talentów.

Plan gry:

  • Rozpoczęcie: Uczestnicy spotykają się w Centrum Rozwoju Talentów, gdzie otrzymują mapy, pierwsze wskazówki i instrukcje.
  • Rozgrywka: Składa się z 5 zadań w różnych lokalizacjach na terenie Olivia Centre.
  • Zakończenie: Powrót do punktu startowego, gdzie następuje podsumowanie Office game.

Warsztaty dla uczniów skierowane są do całych klas, grupę umawia nauczyciel. Zapisy mailowe: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Zatoka Talentów

Kiedy: 6 czerwca w godz. 15:00-17:30

Ważne! Warsztaty skierowane są do osób pełnoletnich, które nie robiły wcześniej testu CliftonStrengths - takie osoby zapraszamy na spotkania indywidualne.

Chcesz poznać swoje talenty i - co najważniejsze - dowiedzieć się, jak z nimi pracować? Zacznij już teraz, weź udział w warsztatach Zatoka Talentów i odkryj swój potencjał! Podczas spotkania będziemy pracować na teorii CliftonStrengths (tzw. teorii talentów Gallupa). Poznanie, nazwanie i analiza naszych talentów, to punkt wyjścia do dalszego rozwoju, nie tylko tego zawodowego.

W wybranej teorii talent to naturalny i powtarzający się wzorzec myślenia, uczuć i zachowań, które zawierają się w czterech obszarach:

  • Myślenie strategiczne (Strategic Thinking) - 8 talentów
  • Budowanie relacji (Relationship Building) - 9 talentów
  • Wpływanie (Influencing) - 8 talentów
  • Wykonywanie (Executing) - 9 talentów

Kluczem jest sprawienie, aby nasze talenty stały się naszymi mocnymi stronami. Chcesz dowiedzieć się jak to zrobić? Zapraszamy!

Spotkanie składa się z dwóch części: teoretyczno-warsztatowej oraz gry, zaprojektowanej specjalnie na potrzeby zajęć. A wszystko po to, aby poznać wszystkie 34 talenty i odkryć swoje Top 5!

Zapisz się poprzez nasz kalendarz wydarzeń.

Podobne wiadomości:

Lipcowe warsztaty w Centrum - zapraszamy!
3.07.2024

Lipcowe warsztaty w Centrum - zapraszamy!

W urzędzie pracy rusza wakacyjny projekt stażowy
23.05.2024

W urzędzie pracy rusza wakacyjny projekt stażowy

Zapraszamy na majowe warsztaty
9.05.2024

Zapraszamy na majowe warsztaty

do góry