Wydarzenia

terminarz dnia 10.07.2024

W labiryncie cyfryzacji - warsztaty komputerowe dla seniorek i seniorów (poziom podstawowy)

Miejsce: Centrum Rozwoju Talentów
Kategoria: Warsztaty stacjonarne
Data: 2024-07-10 - 2024-07-11
Godzina: 10:00-13:00

Aplikacje bankowe, e-pacjent, e-urząd, media społecznościowe czy nawet repertuar teatru i zajęć w klubie… Trudno dziś funkcjonować bez komputera czy telefonu z dostępem do Internetu. Daje to nam wiele możliwości, ale jak korzystać z niego w bezpieczny sposób?

O tym dowiesz się w teorii i praktyce na warsztatach komputerowych "W labiryncie cyfryzacji". Podczas spotkań:

  • poznasz podstawy informatyki i obsługi komputera, które będziesz mógł na bieżąco wykorzystywać w swoim życiu,
  • nauczysz się, jak założyć pocztę e-mail i prowadzić elektroniczną korespondencję z innymi,
  • dowiesz się, jak skutecznie i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu, używać komunikatorów oraz poruszać się w serwisach społecznościowych na komputerze i telefonie komórkowym.

Prowadzący

Arkadiusz Cimiński - absolwent Politechniki Gdańskiej. Przez wiele lat prowadził zajęcia lekcyjne w gdańskich szkołach ponadpodstawowych oraz wykłady i ćwiczenia trójmiejskich szkołach wyższych. Prowadzi także zajęcia z treningu umiejętności społecznych, programowania urządzeń mechatronicznych, jak i programowania. Interesuje się nowymi technologiami oraz wykorzystaniem ich w codziennym życiu. Prywatnie uwielbia spacery, koszykówkę oraz dobry serial.

Kiedy

Zajęcia trwają dwa dni: 10-11 lipca2024 r. w godz. 10:00-13:00, stacjonarnie w Centrum Rozwoju Talentów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.

Zapisy

Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach, zgłoś się do Centrum Pracy Seniorek i Seniorów osobiście lub telefonicznie: 58 500 56 35, -36, -37.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty: Współpraca - to się opłaca!

Miejsce: Centrum Rozwoju Talentów
Kategoria: Warsztaty stacjonarne
Data: 2024-07-10
Godzina: 15:30-17:30

Warsztaty: Współpraca - to się opłacaPrzebywanie w nieznanej grupie i wspólne działanie pod presją czasu to spore wyzwanie. Pracodawcy coraz częściej podkreślają, że szukają pracowników umiejących pracować w różnorodnym środowisku. Firmy chętnie zatrudniają osoby o różnych talentach, które potrafią je wykorzystać w pracy zespołowej. Przed zatrudnieniem przyszli pracodawcy sprawdzają, jak kandydaci do pracy radzą sobie z rozwiązywaniem nieznanych im dotąd problemów i czy umieją czerpać korzyści ze współpracy z innymi członkami zespołu.

Zastanawiasz się, czy poradził(a)byś sobie z takim wyzwaniem? Warto to przećwiczyć! W tym celu zapraszamy do udziału w naszych nowych warsztatach Współpraca - to się opłaca, podczas których zapewnimy solidną dawkę gier zespołowych przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi. Zapraszamy organizatorów, planistów, wykonawców, liderów i wszystkich tych, którzy jeszcze nie znają swojej roli w zespole. Postaramy się wzmocnić Twoje mocne strony i popracować nad słabszymi.

Podczas warsztatów możesz liczyć na:

  • bezpieczna i luźną atmosferę,
  • poznanie innych osób i doskonalenie pracy w grupie,
  • przetestowanie się w pracy pod presją czasu,
  • rozwijanie umiejętności takich jak: planowanie i wdrażanie projektu czy przewodzenie w zespole,
  • informację zwrotną na temat przyjmowanej roli w zespole.

Spotkanie poprowadzą doradczynie zawodowe: Milena Chomik i Karolina Laskowska.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 
do góry