Wydarzenia

terminarz dnia 20.04.2023

W labiryncie cyfryzacji - warsztaty dla seniorek i seniorów oraz początkujących użytkowników komputera

Miejsce: Centrum Rozwoju Talentów
Kategoria: Warsztaty stacjonarne
Data: 2023-04-19 - 2023-04-20
Godzina: 10:00-13:00

W labiryncie cyfryzacji - warsztaty dla seniorek i seniorów oraz początkujących użytkowników komputera

Aplikacje bankowe, e-urząd, e-pacjent, media społecznościowe i wiele innych… Trudno dziś funkcjonować bez komputera czy telefonu z dostępem do Internetu. Daje on nam wiele możliwości, ale jak korzystać z niego bezpiecznie?

O tym dowiemy się w teorii i praktyce na naszych warsztatach "W labiryncie cyfryzacji", podczas których poruszymy takie zagadnienia jak:

 • Jak podłączyć przewodowo lub/i przewodowo komputer/laptop do "Internetu".
 • Bezpieczne wykorzystanie przeglądarki internetowej do wyszukiwania informacji w Internecie.
 • Bezpieczne logowanie do serwisów internetowych.
 • Korzystanie z serwisów internetowych na komputerze np. pracuj.pl, praca.gov.pl, Allegro, Mapy Google, Facebook.
 • Obsługa darmowych aplikacji dostępnych w Internecie (edycja tekstu, edycja zdjęć).
 • Instalacja oraz logowanie aplikacji na telefonach komórkowych.
 • Korzystanie z serwisów internetowych na telefonach komórkowych np. Allegro, Mapy Google, Facebook, mObywatel, jakdojade, mojeIKP
 • Wykorzystanie kodów QR w codziennym życiu.

Prowadzący

Arkadiusz Cimiński - absolwent Politechniki Gdańskiej. Przez wiele lat prowadził zajęcia lekcyjne w gdańskich szkołach ponadpodstawowych oraz wykłady i ćwiczenia trójmiejskich szkołach wyższych. Prowadzi także zajęcia z treningu umiejętności społecznych, programowania urządzeń mechatronicznych, jak i programowania. Interesuje się nowymi technologiami oraz wykorzystaniem ich w codziennym życiu. Prywatnie uwielbia spacery, koszykówkę oraz dobry serial.

Kiedy

Zajęcia trwają dwa dni:19-20 kwietnia 2023 r. w godz. 10:00-13:00, stacjonarnie w Centrum Rozwoju Talentów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.

Zapisy

Aby zapisać się na warsztaty można wypełnić krótki formularz dostepny po kliknięciu poniższego przycisku lub skontaktować się z nami telefonicznie: 58 500 56 30

Warsztaty: Kontrola i zarządzanie trudnymi emocjami

Miejsce: Centrum Rozwoju Talentów
Kategoria: Warsztaty stacjonarne
Data: 2023-04-20
Godzina: 13:00-16:00

Warsztaty: Kontrola i zarządzanie trudnymi emocjami.

Jak nie dać ponieść się emocjom? Jak odstresować się po trudnych sytuacjach? To nie zawsze proste zadanie, dlatego warto skutecznie pracować nad metodami, które mogą nam pomóc w kontrolowaniu i zarządzaniu trudnymi emocjami i stresem. 

Jeżeli czujesz, że chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na warsztaty "Kontrola i zarządzanie trudnymi emocjami", podczas których skupimy się na:

 • zagadnieniach z zakresu zarządzaniu emocjami i stresem: fizjologia emocji i stresu, sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami,
 • skutecznym komunikowaniu o swoich emocjach, uczuciach i potrzebach,
 • praktycznych sposobach komunikacji w trudnych emocjonalnie momentach,
 • sposobach radzenia sobie ze stresem: techniki relaksacyjne i skuteczne techniki oczyszczania ze skutków działań pod wpływem stresorów.
Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Prowadzący

Dariusz Walczak - psycholog organizacji, trener, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w obszarze badania dynamiki interakcji między ludźmi w szeroko pojętych relacjach interpersonalnych. Od ponad 20 lat poprzez warsztaty wspomaga pracowników i menedżerów w rozwoju ich kompetencji zawodowych. Interesuje się analizą jakości więzi międzyludzkich i ich wpływu na zdrowie, przeżywane emocje, stresy oraz zaangażowanie w pracy.

Kiedy

Warsztaty odbędą się 20 kwietnia 2023 r. w godz. 13:00-16:00 w Centrum Rozwoju Talentów.

Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty: Złap wewnętrzną równowagę - metody relaksacyjne w praktyce

Miejsce: Centrum Rozwoju Talentów
Kategoria: Warsztaty stacjonarne
Data: 2023-04-20
Godzina: 16:00-18:00

Warsztaty: Złap wewnętrzną równowagę - metody relaksacyjne w praktyce

W naszym ciele gromadzą się emocje i stres, które możemy odczuwać w postaci napięcia, dyskomfortu a nawet bólu. Warto posłuchać tego co mówi nasze ciało i otoczyć je uważnością. Jednym ze sposobów radzenia sobie z nagromadzonym w ciele stresem są metody relaksacyjne.

Chcesz poznać te, które działają? Wypróbować nowe sposoby na odprężenie? Zastanowić się jaka metoda obniżania napięcia jest dla Ciebie najlepsza? Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty Złap wewnętrzną równowagę - metody relaksacyjne w praktyce!

Metody, które będziemy praktykować to:

 • ćwiczenia oddechowe,
 • automasaż,
 • trening rozluźniania mięśni,
 • wizualizacja.

Ważne! Biorąc pod uwagę, że są to warsztaty relaksacyjne warto zadbać o swobodny strój - warsztaty będą odbywać się na pufach.

Prowadząca

Sylwia Zalewska - doradca zawodowy, psycholog, trener kompetencji miękkich. Ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie oraz Job-Coaching - nowoczesne doradztwo zawodowe na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Uwielbia prowadzenie warsztatów, kontakt z drugim człowiekiem oraz możliwość udzielania wsparcia.

Kiedy

20 kwietnia 2023, godz. 16:00-18:00 w formie stacjonarnej w Centrum Rozwoju Talentów.

 
do góry