Tydzień Zawodowca 2024 - zapraszamy do Centrum!

AktualnościBądź na bieżąco
1.03.2024 #Aktualności #Warsztaty

 Wielkimi krokami zbliża się Gdański Tydzień Zawodowca 2024! To czas, w którym mocno skupiamy się na uczniach, przed którymi trudna edukacyjna decyzja - wybór szkoły ponadpodstawowej. Jak co roku bierzemy w nim udział i mamy coś zarówno dla ósmoklasistek i ósmoklasistów, jak i ich rodziców. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

Otwarte konsultacje z doradcą zawodowym

18 marca (poniedziałek), godz. 8:00-17:30

Zapraszamy uczniów i uczennice klas ósmych wraz z rodzicami na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Podczas spotkania odpowiemy na pytania dotyczące wyboru ścieżki edukacji i przeprowadzimy podstawową rozmowę doradczą. Możliwe będzie również ustalenie terminu kolejnej konsultacji, w celu kontynuowania procesu.

Konsultacje odbywają się w formie otwartej, w tym dniu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, ale należy liczyć się z ewentualnym ok. 30-minutowym oczekiwaniem.

Warsztaty dla ósmoklasistów i ósmoklasistek: Muszę wybrać szkołę, tylko jaką?

19 marca (wtorek), godz. 16:00-18:00

Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Jaki profil, jaki zawód? Wybór szkoły i klasy to ważna i wcale nie taka łatwa decyzja. Dlatego Centrum Rozwoju Talentów przychodzi z pomocą i zaprasza na warsztaty tych, którzy jeszcze nie wiedzą, w jakim kierunku pójść. Uczestnicy otrzymają wiedzę o możliwościach edukacyjnych - rodzajach szkół i rekrutacji.  Dowiedzą się, co jest ważne i co brać pod uwagę przy wyborze. Nie zapomniano też o podkreśleniu mocnych stron i talentów. Młodzież otrzyma pigułkę ważnych informacji, którą muszą posiadać przed podjęciem decyzji o dalszym kształceniu.

Warsztaty skierowane są do uczniów i uczennic klas ósmych. Rejestracji oraz zapisu musi dokonać rodzic lub opiekun prawny. Ważne: zapraszamy osoby, które nie uczestniczyły już w zajęciach grupowych z klasą w Centrum Rozwoju Talentów, ze względu na powtórzenie treści. Link do zapisów na naszej stronie.

Warsztaty dla ósmoklasistów i ósmoklasistek: Muszę wybrać szkołę, tylko jaką?

Webinarium dla rodziców: Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć?

20 marca (środa), godz. 16:30-17:30

To spotkanie skierowane do rodziców i opiekunów, które ma na celu dostarczenie im wiedzy, dotyczącej wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Otrzymają oni niezbędne informacje, które pozwolą pomóc ósmoklasistom i ósmoklasistkom zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji.

Podczas webinarium:

  • poruszymy zagadnienia emocji dziecka oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
  • porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
  • omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
  • przedstawimy ścieżki rozwoju po szkole ponadpodstawowej.

Webinarium poprowadzą doradczynie zawodowe Centrum: Beata Butkiewicz i Milena Chomik.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji - link do zapisówLink do spotkania zostanie wysłany co najmniej godzinę przed wydarzeniem. W przypadku braku maila prosimy o sprawdzenie folderu SPAM lub kontakt z nami.

Webinarium dla rodziców: Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć

Będziemy również na Gdańskich Targach Szkół Ponadpodstawowych w AmberEXPO, gdzie pokażemy nasze nowe narzędzie!

16 marca (sobota)

Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców/opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych (15 szkół zawodowych i 19 szkół ogólnokształcących) i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej (strefa doradztwa - tam nas spotkacie!). Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdańsk. 

Podczas targów przedstawimy nasze nowe narzędzie, nad którym pracujemy od dłuższego czasu! Możemy zdradzić, że to prawdziwa bomba - kompleksowy interaktywny informator dotyczący wyboru szkoły ponadpodstawowej i kierunku studiów, zawierający edukacyjną mapę Trójmiasta. Premiera już niedługo!

Program Miasta Gdańska

Zachęcamy również do odwiedzenia gdańskiej platformy edukacyjnej, gdzie Miasto Gdańsk przedstawia harmonogram wszystkich wydarzeń w ramach Gdańskiego Tygodnia Zawodowca. Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń, są to między innymi:

  • konferencja dla 8-klasistów Technikum jest OK oraz wykład podsumowujący Gdański Tydzień Zawodowca pt. Jak wybrać ściezkę edukacyjną, aby nadać swojemu życiu sens, który poporowadzi dr Jarosław Marek Spychała,
  • harmonogram dni otwartych w gdańskich szkołach zawodowych,
  • webinaria: Sztuczna inteligencja a zawody przyszłościi - wybór ściezki edukacyjnej oraz Przyszłość edukacji, pracy i filozofii - miejsce ucznia w świecie sztucznej inteligencji.

Do zobaczenia!

 

do góry