TalentRoom we wrześniu

AktualnościBądź na bieżąco
31.08.2018 #Warsztaty

Od dawna szukasz pracy? A może chcesz ją zmienić, a dotychczasowe oferty nie spełniają Twoich oczekiwań? W końcu udaje Ci się. Trafiasz do biznesowego Centrum Trójmiasta, które z jednej strony daje wiele możliwości, z drugiej budzi respekt, a nawet strach. Gubisz się wśród wysokich, szklanych budynków, aż w końcu trafiasz na 34 piętro jednego z wieżowców, gdzie ma odbyć się rozmowa kwalifikacyjna. Pracodawca zamyka Cię w sali konferencyjnej i gasi światło. Zastanawiasz się co właściwie tu robisz. Zegar tyka, 35 pięter, 180 metrów wysokości, 12 wind i monitoring nie ułatwiają Ci wydostania się z tej sytuacji.

Brzmi jak najgorszy koszmar? Sprawdź jak poradzisz sobie w takiej sytuacji! Centrum Rozwoju Talentów wychodzi naprzeciw wszystkim miłośnikom interaktywnych gier w świecie rzeczywistym! W tej grze, na zasadzie escape roomu, przydadzą się umiejętności analityczne, kreatywność i spostrzegawczość. Zadaniem grupy będzie znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju w 60 minut. Żeby się to udało uczestnicy będą musieli rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte rekwizyty i sekretne schowki, a także rozszyfrować wiadomości, znaleźć klucze i kody. Wszystko, aby zdobyć wymarzoną posadę!

We wrześniu przygotowaliśmy dla Was kolejne trzy terminy

  • 6 września - godz. 16:00
    19 września - godz. 16:00
    20 września - godz. 16:00

Czas trwania: 2h.

Czym jest TalentRoom

Reagując na nowinki ze świata rekrutacji Centrum Rozwoju Talentów stworzyło trzyetapowy projekt o nazwie TalentRoom. Klienci zaczynają od uczestnictwa w krótkim warsztacie z zakresu kompetencji. Następnie zostają zamknięci w pomieszczeniu, w którym wykonują szereg zadań pod czujnym okiem doradczyni zawodowej. Trzecią, najważniejszą z punktu widzenia całego procesu, część stanowi podsumowanie.

Uczestnicy spotykają się w sali warsztatowej, aby omówić wyniki swojej pracy. Dostają feedback dotyczący wykorzystanych podczas zadań kluczowych kompetencji, istotnych z punktu widzenia rynku pracy. Dowiadują się także, jak radzą sobie ze stresem, czy mają zdolności przywódcze, jak współpracują z grupą. Dużą uwagę poświęca się również rolom, jakie przyjęli podczas wykonywania zadań. Podczas wspólnej dyskusji ustalają co może być oceniane podczas wykonywania poszczególnych zadań oraz na co zwrócić uwagę przy prawdziwej rekrutacji tym narzędziem. U uczestników, w sposób naturalny ujawniają się  predyspozycje zawodowe. Osoby posiadające zdolności przywódcze automatycznie w sytuacji stresowej przyjmują postawę lidera. Uwidacznia się także reakcja na stres, spowodowana interakcjami z innymi, presją czasu czy nowym, nieznanym, otoczeniem. Informacje zdobyte podczas warsztatu służą klientom do pracy nad swoimi mocnymi stronami i rozwijaniem kluczowych kompetencji. TalentRoom powstał więc dla osób, które chcą się sprawdzić, odkryć lub potwierdzić swoje mocne strony, a przy tym poznać jedną z niestandardowych metod rekrutacji.

do góry