Spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym - dlaczego warto?

AktualnościBądź na bieżąco
20.09.2021 #Artykuły

Grafika z napisem Zastanawiasz się nad sensem spotkania z doradcą zawodowym? Myślisz jak się przygotować? A może coś ze sobą wziąć? Ile potrwa? Czy ta usługa jest płatna? I czego właściwie się dowiem?

Współczesny rynek pracy niesie wyzwania, na które warto się przygotować. Żyjemy bardzo szybko, dociera do nas ogrom bodźców. Pozornie mamy coraz mniej czasu, a to doprowadza nas często do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Ale czy mamy czas na niewłaściwe wybory? Przygotowanie się to klucz do sukcesu. Może więc warto pomyśleć o chwili refleksji nad sobą, swoim rozwojem czy zaprojektowaniem ścieżki zawodowej czy edukacyjnej. Każdy ma inne potrzeby, a kariera dla każdego może oznaczać coś innego. Prowadzi do niej wiele ścieżek, a doradca zawodowy może pomóc w kwestii uświadomienia perspektyw.

Istotą spotkania z doradcą zawodowym jest zdefiniowanie swoich celów, oczekiwań i potrzeb. Rola doradcy zawodowego zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Doradca ma pomóc odkryć Twój potencjał, zmobilizować do przemyśleń i udzielić wsparcia przy dokonaniu wyboru. Nie podejmie on jednak żadnej decyzji za swojego klienta.

Pamiętaj, że proces rozwoju zawodowego rozpoczyna się już w dzieciństwie i trwa do wieku dojrzałego, a najlepszy czas na działanie jest waśnie teraz!

Kim jest doradca

Obcą Ci osobą, ale jest to często atut tego spotkania. Dzięki temu jest obiektywny, nie podchodzi emocjonalnie do Twoich dylematów czy problemów zawodowych. To osoba nastawiona na pomoc w osiągnięciu Twojego celu i sukcesu, jednocześnie znająca trendy i mająca wiedzę w rynku edukacyjno-zawodowego.

Oprócz szczerej rozmowy, która powinna być podstawą do dalszego procesu, doradca może poruszyć kwestie wykształcenia, doświadczenia, zainteresowań i innych tematów w kontekście kwalifikacji, umiejętności czy kompetencji zgodnie z potrzebami.

Poza rozmową można spodziewać się otrzymania testów i kwestionariuszy, które są narzędziami pomocniczymi, aby dokonać bilansu umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych w procesie doradczym. Jest to jednak kwestia indywidualnego podejścia do problemu i klienta. Podobnie jest z ilością spotkań, nie ma tu reguły, a czas poświęcony na proces jest zależny od wielu czynników, w tym przede wszystkim potrzeb klienta.

Korzyści ze spotkania z doradcą zawodowym z Centrum Rozwoju Talentów

  • Poznasz swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe - bo przecież rozwijanie swojego najwyższego potencjału to najkrótsza droga do osiągnięcia sukcesu!
  • Dowiesz się, jakie masz talenty - bo odkrywanie talentów bywa energetyzujące, a dopasowanie ich do potrzeb danego stanowiska czy zawodu może być Twoją wygraną!
  • Poznasz szanse zawodowe, zdobędziesz wiedzę o rynku pracy - bo trzeba być na bieżąco z dzisiejszą dynamiczną i wymagającą gospodarką!
  • Poznasz zawody przyszłości - bo 65 % dzieci będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją!
  • Przygotujesz bądź poprawisz swoje CV oraz list motywacyjny - bo warto podążać za trendami i wyróżnić się, dać się zapamiętać i zrekrutować!
  • Przejdziesz symulację rozmowy kwalifikacyjnej - bo ćwiczenie czyni mistrza, z kamerą lub bez, ale z nowymi doświadczeniami w sprzyjających warunkach!
  • Przekonasz się, czy znałeś samego siebie - bo dostaniesz nową dawkę informacji o sobie!

Jak się umówić

To proste! Aby spotkać się z doradcą należy znaleźć i wybrać dogodny termin i godzinę na naszej stronie. Na spotkanie z doradcą warto zarezerwować ok. 1 godzinę. Oferowana usługa w Centrum Rozwoju Talentów jest bezpłatna.

Jeżeli spotkanie ma dotyczyć osoby niepełnoletniej, rejestracji musi dokonać rodzic lub opiekun prawny.

/Anna Kwiecińska/

Podobne wiadomości:

Jak wybrać studia? - kilka wskazówek od doradcy zawodowego
15.06.2023

Jak wybrać studia? - kilka wskazówek od doradcy zawodowego

Spotkanie z doradcą zawodowym w Centrum - o co najczęściej pytacie?
26.12.2022

Spotkanie z doradcą zawodowym w Centrum - o co najczęściej pytacie?

Jak szukać pracy i ją znaleźć - kilka ważnych wskazówek
16.11.2021

Jak szukać pracy i ją znaleźć - kilka ważnych wskazówek

do góry