Jobmapa dostała skrzydeł! Serwis internetowy z Gdańska zwyciężył w konkursie na najlepszy projekt IT

AktualnościBądź na bieżąco
26.04.2023 #Aktualności

Jobmapa.pl czyli projekt internetowy Gdańskiego Urzędu Pracy, który ma wspierać osoby poszukujące zatrudnienia w znalezieniu wymarzonej pracy blisko domu lub w określonej lokalizacji, zwyciężył w IX edycji konkursu „Skrzydła IT w Administracji". Organizatorem plebiscytu jest branżowy miesięcznik IT, który w ten sposób wyróżnia najciekawsze oraz najbardziej innowacyjne działania realizowane w urzędach i instytucjach publicznych.

W listopadzie 2022 r. Gdański Urząd Pracy uruchomił internetowy projekt jobmapa.pl. W serwisie mającym postać mapy umieszczone zostały oferty zatrudnienia zarejestrowane zarówno w urzędzie pracy, miejskich instytucjach publicznych, a także te, które dostępne są w Pomorskim Kuratorium Oświaty oraz jednostkach działających w ramach administracji centralnej (m.in. policja, urzędy wojewódzkie, państwowa straż pożarna). Wkrótce po uruchomieniu projektu zaczęły do niego dołączać również inne urzędy pracy (Gdynia, Kartuzy, Malbork, Tczew i Nowy Dwór Gdański). W efekcie portal udostępnia dziś ponad 1 100 ogłoszeń, które można łatwo lokalizować na interaktywnej mapie i tym samym poszukiwać etatu blisko domu lub w ściśle określonej dzielnicy.
 
Innowacyjne podejście do poszukiwania pracy sprawiło, że projekt GUP został zgłoszony do konkursu Skrzydła IT w Administracji organizowanego od blisko dekady przez branżowy miesięcznik „IT w Administracji". Mogą w nim wziąć udział instytucje publiczne w Polsce, które w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 stycznia 2023 r. wdrożyły co najmniej jeden projekt informatyczny. W tym roku do walki o cenne wyróżnienie w jednej z pięciu kategorii stanęło ponad 100 projektów informatycznych z całego kraju. Jury konkursu za najlepszy projekt w kategorii e-Usługi dla obywatela wybrało serwis jobmapa.pl Gdańskiego Urzędu Pracy.
statuetka

foto. Statuetka Skrzydła IT w Administracji 2023


Zdobycie nagrody to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do radości - zapewnia Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. Z jednej strony dlatego, że jesteśmy pierwszym urzędem pracy w Polsce, który otrzymał tego typu wyróżnienie, z drugiej zaś ze względu na fakt, że zostało ono przyznane przez ekspertów IT o wieloletnim doświadczeniu w branży. Zwycięstwo w konkursie to również dobry moment, aby podkreślić, że w administracji publicznej warto i należy inwestować w innowacyjne rozwiązania oraz e-usługi. One nie tylko usprawniają naszą pracę, czynią ją bardziej wydajną, ale przede wszystkim sprawiają, że nasi klienci zawsze mają dostęp do potrzebnych im usług - dodaje.

W pozostałych czterech kategoriach zwyciężyły projekty zrealizowane przez Urząd Miejski w Poznaniu, Urząd Miejski w Częstochowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. 
laureaci

foto. Laureaci tegorocznej edycji konkursu Skrzydła IT w Administracji


Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbyło się 24 kwietnia w Zakopanem podczas VIII Forum Kierowników IT w Administracji - ogólnopolskiej konferencji dla osób odpowiedzialnych za proces cyfryzacji instytucji publicznych.

łukasz iwaszkiewicz

foto. Łukasz Iwaszkiewicz, Gdański Urząd Pracy, odbiera nagrodę ze realizację projektu Jobmapa.pl

O nagrodzie

Skrzydła IT w Administracji przyznawane są najlepszym projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Co roku Skrzydła trafiają do jednostek, których realizacje są wzorem do naśladowania pod względem sposobu wdrożenia oraz osiągniętych korzyści. Najbardziej liczy się ułatwienie dostępu do usług publicznych, poprawa jakości obsługi oraz komunikacji z obywatelami i innymi urzędami. Nagroda ta trafia do Gdańska już po raz trzeci. Wcześniej statuetkę zdobył gdański system do obsługi strefy płatnego parkowania (2022) oraz projekt Otwarty Gdańsk (2016).

Podobne wiadomości:

Psycholog pomoże bezrobotnym wrócić na rynek pracy
10.05.2023

Psycholog pomoże bezrobotnym wrócić na rynek pracy

Nowy projekt Gdańskiego Urzędu Pracy: Start-UP. Zamień pomysł w biznes!
17.08.2022

Nowy projekt Gdańskiego Urzędu Pracy: Start-UP. Zamień pomysł w biznes!

do góry